KBB Doktoru Engin Savaş Ameliyatları Nasıl?

Op. Dr. Engin Savaş nasıl? Op. Dr. Engin Savaş ameliyat olanlar? Op. Dr. Engin Savaş kulak burun boğaz doktoru ameliyat olanlar? Op. Dr. Engin Savaş hasta yorumları. Kbb doktoru Op. Dr. Engin Savaş kimdir?KBB Doktoru Engin Savaş Ameliyatları Nasıl?Op. Dr. Engin Savaş’a Ameliyat Olunur mu?

Ameliyat olacakların tekrar tekrar düşünmesi gerekir. Basit ameliyatları yapabilir ama zor ameliyatların doktoru değil. Yüze uymayan ameliyatlar yapmaktadır. Ameliyat yapmadan önce soru sormadan önemli detayları kesinlikle söylemez. Örneğin ileriye dönük komplikasyonları söylemez çökme, burun sertliğin geçmemesi gibi ama basit sıkıntıları söyler şişme morarma gibi. Halbuki önemli olan ilerideki sıkıntılar. Kendisine Nazal septum deviasyon ameliyatı oldum. Ameliyat son derece başarısız geçti. Yan kemikleri fazla oymuş, burun deliklerini o kadar çok küçültmüş ki baş parmağım girerken serçe parmağım zor giriyor. Burnu küçülteceğini söylemediği halde küçültme işlemi yaparken sağ deliği biraz daha aşağıdan dikmiş ve asimetrik şekilde durmaktadır. Ameliyattan önce ameliyatın nasıl yapılacağını detaylı şekilde anlatmadı. Yüzeysel olarak burun sırtı gidecek, kemik düzelecek kıkırdaklarını kullanacağız dedi. Gelen hastasını sorun ne olursa olsun ameliyata yönlendiriyor. Profesyonel doktor demek her ameliyatı kabul eden yapan değil gerektiği yerde zor ameliyatları kabul etmeyip ilerideki riskleri düşünendir. Sadece 1 delikten az nefes alıyordum. Ameliyattan sonra 2 sinden de zor nefes alıyorum. Kesinlik hatasını kabul etmemektedir. Sıkıntı hatasını kabul edip etmemesi değil sıkıntılarıma yokmuş gibi yaklaşmasıdır. Ona göre burnum güzel olmuş. Burnu taşıyacak olan benim.

Diyebilirsiniz senin hiç mi suçun yok. Benim en büyük suçum güvendikten sonra araştırma yapmamam. Ayrıca sınav haftası olduğu için sınavlara yoğunlaştım ve sınav bittikten hemen sonra ameliyat oldum. Bu da yanlışımın bir parçasıydı. Ama bu demek değildir ki tek hata benim. Arkadaşlar Profesyonel doktor demek her ameliyatı kabul eden yapan değil gerektiğinde ileriye dönük komplikasyonları düşünüp ameliyatı kabul etmemek ve uyarmaktır. Bu doktor bunları ameliyattan sonra söyledi. Sanki kendisi bir ömür boyu sert burunla yaşamak ister. Böyle durumun olacağını bildiği halde ameliyatı üstlendi. Sol delikten nefes alamıyoruz diye gittik. Burnumu komple mahvetti. Sanki burnum mandalla sıkılıyormuş gibi hissediyorum.

Engin Savaş Ameliyat olmadan önce kendi çektiği fotoğraf

Engin Savaş Ameliyattan sonra kendi çektiğim fotoğraf


Burun deliklerimi nasıl mahvetmiş. İşte yüze göre ameliyat yapmadığı bu resimde görülüyor. Ameliyattan önce burun deliklerimin kesileceğini, burnumun bir daha elastik yapısına geri dönemeyeceğini söylemedi. Arkadaşlar ben iftira atmıyorum yaşadıklarımı yazıyorum kendimi gizlemiyorum. Ameliyat olma tarihim 01.02.2018 Sercan Çetin

Bkz Op. Dr. Engin Savaş’a Ameliyat Olunur mu?


Dikkat! Duyuru Arkadaşlar bu makaleleri hatalı bir burun ameliyatı sürecimde hangi yanlışları yaptıysam sizinde yapmamanız için yazıyorum. Benim en büyük hatam google da yanlış araştırma yapmam. Bunun nedeni de google ın öne çıkardığı makaleler hit çekmek için yazılmış gerçekleri anlatmayan, sadece düşüncelerinizi başka yöne çekip doğru soruyu sormanızı engelleyen makalelerdi. Örneğin burun ameliyatı riskleri yazdığımda bir çok makale ve videolarda üstün körü üzerinden geçilmiş olamasıdır. Hiç bir yerde detaylı içerik olmamasıdır. Sadece forum sitelerinde insanlar şikayetlerinden bahsetmiş ama bu şikayetlere genellikle ameliyat olduktan sonra ulaşıyorsunuz. Çünkü daha öncesinden motive edici cümleleri okuduğunuzda gerçekleri fazla aramıyorsunuz. Kötü fikiler aklınıza gelmiyor.

Sizden ricam okuduklarınızı paylaşın ve yorum atın ki daha çok kişiye ulaşsın. Ameliyat olmayanlar bile okusun. Çünkü olmasa bile bir fikir sahibi olduğu için ilerleyen zamanlarda bir arkadaşı ameliyatla ilgili danıştığında fikri olacağından karşısındaki kişiyi yönlendirecektir. Bu bile önemlidir.

Diğer makaleleri okumadan kesinlikle ameliyat olmayın.

1) Op Dr Engin Savaş’a Neden Ameliyat Olunmaz?


2) KBB Doktoru Engin Savaş Ameliyatları Nasıl?


3) Burun ameliyatı olmalı mıyım?


4) Uzm Dr Engin Savaş Hasta Yorumları


5) OP DR ENGİN SAVAŞ BURUN AMELİYATINDAKİ HATALAR


1 Yorum

  1. Yenisen YazarYanıtla

    resimlere iyi bakarsanız nasıl iyi doktormuş görürsünüz. Hem ameliyat kötü geçtikten sonra yardımcı olsa ne olacak her şey olmuş bitmiş. Önemli olan ameliyattan önce her şeyi konuşup anlatıp hastayı ameliyata hazırlamak. İleriye dönük komplikasyonları söylemek. O kadar güzel olduğunu iddia ediyorsan resimlerin öncesini sonrasını atta görelim. Hem ben deviasyon ameliyatlarının üstesinden gelemediğinden bahsettim. siz hangi ameliyatı olduğunu söyleyin de o ameliyatta iyi olduğunu öğrensinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir